Halk Mama Projesi için başvurular sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek göreve geldiği ilk günden bu yana sosyal projelerle halkın yanında yer almaya devam ediyor. 

Ekonomik krizin boyutu günden güne büyürken, vatandaşların artan sosyal destek ihtiyacını karşılamak için var gücüyle çalışan Antalya Büyükşehir Belediyesi, bebekler sağlıkla büyüsün diye Halk Mama Projesini başlattı. Başvurular sürerken, incelemeleri tamamlanan ailelerin bebekleri kısa süre sonra Halk Mama ile buluşacak. 

Son dönemde mama fiyatlarında yaşanan astronomik artışlar bebekli aileleri ekonomik anlamda zorlarken, Antalya Büyükşehir Belediyesi bebekler sağlıkla büyüsün diye Halk Mama Projesini başlattı. Proje ile artan fiyatlar karşısında çaresiz kalan anne babalar rahat nefes alırken, her şeyin en iyisine layık olan bebekler Halk Mama ile ihtiyacı olan gıdaları alıp sağlıkla beslenip büyüyecek.

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE MAMA DESTEĞİ

Büyükşehir Belediyesi, bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi gerektiğinden yola çıkarak 6’ncı aydan itibaren verilmesi uygun ve tamamlayıcı beslenme statüsünde olan mamayı ihtiyaç sahibi aileler ile buluşturacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Mama projesine başvurmak isteyen aileler ilçelerde Antalya Büyükşehir Belediyesi ilçe hizmet birimi veya ATASEM kurs merkezlerine, Antalya merkezde ise Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bizzat başvurabilecek. Belediye sitesinden online başvuru da yapabilecek. Büyükşehir Belediyesi, sosyal hizmet uzmanlarının yapacağı inceleme sonrasında 6-24 ay çocuklara her ay 12 adet mama desteği sağlanacak 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x