Notos’un 98. sayısını Armağan Ekici hazırladı

Notos her yıl bir sayısını bir yazar editöre teslim ediyor ve onun editörlüğünü koşulsuz kabul ediyor. Notos’un bu yılki konuk editörü edebiyatçı Armağan Ekici. Konu başlığını Mekânın Ruhu/Ruhun Mekânı olarak belirleyen Armağan Ekici yazısında, “Mekânın Ruhu/Ruhun Mekânı başlıklı bu dosyayı hazırlarken arka arkaya iklim ve çevre felaketleri haberleri aldık: Bizi biz yapmış mekânların, tekrar dönmek istediğimiz, geleceğe bırakmak isteyeceğimiz mekânların elimizden gidiyor olduğu, tehlike altında olduğu hissinin güçlendiği zamanlardan geçiyoruz” diyor.

Dosyada Armağan Ekici, Dolunay Aker, Merve Şen, Özen B. Demir, Selahattin Özpalabıyıklar, Burak Basmacıoğlu, C. Cengiz Çevik, Yenal Bilgici, Elif Türker Gümüş, Can Öktemer, Levent Şentürk, Anita Sezgener, Pınar Öğünç, Firdevs Ev, Hakkı Kurtuluş ve Berkan M. Şimşek’in yazıları; Vuslat Çamkerten, Nisan Yetkin ve Pelin Kırca’nın desenleri yer alıyor.

Notos’un bu sayısında Şilili yazar Paulina Flores ile Türkçedeki yeni kitabı Aldanış Adası hakkında bir söyleşi var.

Aganta bölümünde günümüz edebiyat dünyasına ve güncel kitaplara dair yazılarıyla Alper Güngör, Aslı İdil Kaynar, Başak Bingöl Yüce, Cansu Eylül Yapıcı, Esin Akşar, Fulya Kılınçarslan, Özge Kılıçoğlu ve Pınarnaz Eren yer alıyor.

Bir Yazarın Seçtikleri bölümünde Çiyil Kurtuluş okunmasını zorunlu gördüğü kitapları, Anıl Mert Özsoy ise en çok etkilendiği yazarı nedenleriyle birlikte Notos’a anlatıyor.

Şefik Karakoç ve Çiğdem Erkal kısa sorulara kısa yanıtlarla kendi yazarlık serüvenlerini ve yayımlanan son kitaplarını anlatıyor.

Foto-Yazı bölümünde Natalie Kucken’in fotoğrafını Özge Baykan Calafato kısa bir anlatıyla yorumluyor. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x