İPhone’ların Her Derdine Deva Olacak: iOS 17.1 Güncellemesi ile Beraber Gelecek Önemli Özellikleri Açıklıyoruz

Apple’ın önümüzdeki günlerde yayınlayacağı yeni iOS 17.1 güncellemesi hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. iOS 17 işletim sistemi ile ilgili eleştirileri dindirmesi beklenen sürümün yepyeni özelliklerle ev sahibi yapacağı söyleniyor.

Detaylar ?

Kaynak: https://9to5mac.com/2023/10/19/ios-17…

Apple kullanıcılarına adeta saç baş yolduran yeni işletim sistemi iOS 17, yüklendiği telefonlarda kısa vadede çözülemeyecek birçok teknik soruna yol açtı.

Aşırı ısınma sorunu ve performans düşüklüğü problemleri, yayınlanan yeni güncellemeler sayesinde çözülmüş olsa da çok geçmeden yeni sinir bozucu arızalarla karşılaşıldı.

Apple ise çözümü işletim sistemi için yeni bir sürüm geliştirmekte buldu. Teknoloji devi, geçtiğimiz haftalarda iOS 17.1 isimli yeni güncelleme için kolları sıvadı.

Geldiğimiz noktada, şirkete yakın kaynaklara göre iOS 17.1 için geri sayım başladı. 24 Ekim’de kullanıma açılması beklenen güncellemenin bazı yeni özellikleri de beraberinde getireceği ortaya çıktı.

İşte iOS 17 ile beraber hayata geçirilecek bazı önemli yenilikler:.

Uzaktan bağlantılı AirDrop paylaşımları mümkün olacak.

Apple cihazlarının özel kablosuz paylaşım teknolojisi AirDrop, iOS 17.1 ile adeta evrim geçirecek. Geçtiğimiz haziran ayında gerçekleştirilen WWDC 2023 etkinliklerinde duyurulan yeni özelliğe göre, Apple cihazları artık birbirine yakın mesafede bulunmasalar bile dosya transferine kaldıkları yerden devam edebileceği gibi, sadece Wi-Fi değil hücresel veri üzerinden de paylaşımlar yapabilecek.

Bekleme Modu yenilenecek.

Yıllardır Android tarafında ‘Always on Display’ kullanılan ve henüz bu yıl iOS 17 sürümü ile beraber iPhone cihazlarında ilk kez hayata geçirilen bekleme modunda bazı geliştirmeler yapılacak. İddialara göre,  iOS 17.1 ile beraber şu anlık sadece cihaz şarjdayken açılan yeni özellik için daha fazla seçenek sunulacak.

Karışık duvar kağıtları artık özelleştirilebilecek.

Bildiğiniz üzere, Apple iOS 16 ile beraber karışık fotoğraf desteği isimli özelliğini kullanıcıların beğenesine sundu. Söz konusu özellik, cihazın her açıldığında galeri içerisinden Apple’ın veya kullanıcının seçtiği sınırlı sayıda görsellerden birinin duvar kağıdı olarak öne çıkmasını sağlıyordu. Şimdi ise iOS 17.1 ile beraber mevcut özellik, kullanıcıların isteği doğrultusunda genişletilecek ve albümler içinden seçilen tüm fotoğrafların duvar kağıdı olmasına olanak tanınacak.

iPhone 15 Pro modellerindeki eylem butonu güncellenecek.

Apple geçtiğimiz ay tanıttığı yeni iPhone 15 Pro ve Pro Max’in sahip olduğu eylem düğmesine de el atılacak. Hızlı işlemler için kullanılan düğme, yanlışlıkla dokunmalar için yazılımsal olarak yenilenecek.

Apple Müzik’teki “Favoriler” bölümü genişletilecek.

Geçtiğimiz yıllarda Müzik uygulamasında hayata geçirilen Favoriler bölümü, şu anda sadece sanatçıların kaydedilmesine imkan tanıyor. Eleştirilen özellik, iOS 17.1 ile beraber şarkıları, albümleri ve çalma listelerini içerecek şekilde genişletilecek.

Yepyeni özelliklere ev sahipliği yapacak iOS 17.1, aynı zamanda kullanıcıların şikayetçi olduğu birçok sorunun da çözücüsü olacak.

iOS 17.1 ile beraber gelecek hata düzeltmeleri: 

  • Ev uygulamasında bilinen sorunlar giderilecek.

  • Ekran süresi özelliğindeki senkronizasyon sorunu çözülecek.

  • Apple Watch entegrasyonu sırasında yaşanan sıfırlanması hatası çözülecek.

  • Aynı anda iki çağrının gelmesi durumunda yaşanan isim göstermeme hatası giderilecek.

  • Satın alınan zil seslerinin SMS için kullanılmasını engelleyen hata çözülecek.

  • Klavyede yaşanan donma problemi çözülecek.

  • iPhone 14 ve iPhone 15’te yaşanan kilitlenme algılama hataları giderilecek.

  • Ekran görüntüsünün donması sorunu çözülecek.

Peki siz yeni iOS 17.1 hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x